Ogłoszenia Parafialne   28 wrzesień  2014

XXVI Niedziela zwykła. „Dziecko, idź pracuj w winnicy – nie chcę, ale opamiętał się i poszedł”. Dzisiejsze słowo Boże podejmuje niezwykle ważny temat wolności i posłuszeń­stwa. Czy wolność oznacza samowolę i życie bez jakichkol­wiek zasad? Jaka jest relacja między wolnością a posłuszeń­stwem? Wsłuchując się w dzisiejsze czytania mszalne, uczmy się mądrości w korzystaniu z tego cennego, ale i niebezpiecz­nego daru, jakim jest wolność. Za złe korzystanie z daru wol­ności przepraszajmy Boga.

1. W Liturgii tego Tygodnia:

Poniedziałek – Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Wtorek – Św. Hieronima

Środa – Św. Teresy

Sobota – Św. Franciszka

2. Od Środy Nabożeństwa Różańcowe. W Kościele 17:00 Kaplice 18:00. Zachęcam do udziału w tej Modlitwie. Dzieci będą otrzymywać planszę z puzlami.

3. I Piątek o 16:40 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego. 17:00 Msza św. Spowiedź Św. od 16;00. W Gębiczynie 18:00.

4. 4 października (sobota) w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych „Rio w Dębicy”. O 9.00 Warsztaty Muzyczne dla wszystkich, którzy lubią śpiewać. O 19.00: katecheza ewangelizacyjna, modlitwa uwielbienia, świadectwa młodych ludzi po spotkaniu w Rio w 2013 r., Eucharystia...Zapraszamy  młodych ludzi zwłaszcza uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.

5. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła, wystrój kwiatami a w tym tygodniu prosimy: Zofia Wójcik, Zofia Mazur, Maria Szlachta.

6. Dziękujemy ofiarodawcom za Płody Rolne dla domu Św. Józefa w Tarnowie i P. Jackowi Wal za ich zebranie. Dziękujemy P. Bogdan Rębiś za żwir na parking przykościelny i P. Jan Kluza za rozrównanie.

7. W przyszłą Niedzielę Caritas rozprowadza „Chleb Miłosierdzia”.

W Sobotę i Niedzielę 4 i 5 X 660-lecie lokacji Miasta PILZNO