Ogłoszenia Parafialne   16 listopad  2014

1.  33 Niedziela Zwykła. W Ewangelicznej Przypowieści o Talentach Pan Jezus wzywa do aktywności. Każdy człowiek otrzymał Stwórcy różne dobra i możliwości, aby uszczęśliwić nie tylko siebie, ale także przynosić dobro innym. Wierność Bogu „w małych rzeczach” przyniesie Doczesną i Wieczną Nagrodę.

2.  Dziś przeżywmy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Prosimy Boga: Udzielaj kierowcom i wszystkim użytkownikom dróg umiejętności rozsądnego i bezpiecznego korzystania ze swoich pojazdów. Chroń ich od egoizmu, nietrzeźwości i brawury. Niech zawsze pamiętają o odpowiedzialności za życie swoich bliźnich.

W naszym Sanktuarium Pana Jezusa Przemienionego gościmy dziś Pielgrzymkę z Głobikówki. We wspólnej modlitwie polecamy Ich Intencje Jezusowi Przemienionemu.

3.  Bóg zapłać za ofiary składane  dziś na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

4.  W liturgii tego tygodnia przeżywamy wspomnienie:

Poniedziałek – Św. Elżbiety

Wtorek - Św. Bł. Karoliny Kózkówny

Środa – Bł. Salomei

Czwartek – Św. Rafała Kalinowskiego

Piątek - 16:20 Koronka do Miłosierdzia. 16:30 Msza św. i  Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego.

Sobota – Św. Cecylii, Patronki Śpiewu i Muzyki Kościelnej

5.  Dziękujemy za sprzątanie Kościoła, wystrój kwiatami a w tym tygodniu prosimy: Zofia Stolańska, Agnieszka Wojtala, Wojciech Wadas.