Ogłoszenia Parafialne   14 wrzesień  2014

1. XXIV Niedziela zwykła, rozpoczyna Tydzień Modlitw o chrześcijańskie Wychowanie Dzieci i Młodzieży. Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Wspominamy dzień w którym na Kalwaryjskim Wzgórzu odnaleziono i zaczęto czcić Krzyż, na którym Pan Jezus złożył siebie w Ofierze na wynagrodzenie za nasze grzechy. Niech Krzyż- znak trudu, cierpienia ale i znak Zbawienia,  mobilizuje nas do należytego spełniania swoich codziennych obowiązków.

2. Dziś Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Gębiczynie o 11:10. Dziękujemy Ks. Pro-Rektorowi Tarnowskiego Wydziału PAT Dr hab. Marek Kluz za przewodniczenie Liturgii i głoszone przez cały dzień Słowo Boże.

3. W Liturgii tego Tygodnia:

Poniedziałek – NMP Bolesnej

Wtorek – Św. Męcz. Korneliusza i Cypriana

Czwartek – Św. Stanisława Kostki - Patrona Młodzieży

4. W Piątek o 17:50 Koronka do Miłosierdzia Bożego. 18:00 Msza św. i  Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego.

5. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła, wystrój kwiatami a w tym tygodniu prosimy: Piotr Mijal, Anna Kluza, Małgorzata Czekaj.

6. Dziękujemy P. Janowi Kolbusz za przywiezienie Obrazu Św. Grzegorza z Pracowni Konserwatorskiej z Krosna /Werniks-przezroczysta zabezpieczająca substancja żywiczna/. P. Janowi Zielińskiemu i Bogdanowi Rębiś za wykonanie i zamontowanie potrzebnych elementów do zasłaniania i odsłaniania Obrazu.

7. Dziękujemy P. Jan Kolbusz, Franciszek Górka, Mieczysław Jędrzejczyk, Jan Stolański, Stanisław Sroczyński za prace przy budynku gospodarczym.

8. Przypomnę Prośbę Ks. Bpa o Płody Rolne dla domu Św. Józefa w Tarnowie i prośbę do Sołtysów i Radnych Parafialnych o zorganizowanie tej zbiórki w najbliższą sobotę 20.09.